Zápisník z cest olomouckých bikerů

  

4.9.2011   K Bolkovi

Výlet s přední brzdou

M+I

 

Plán  :                   vlakem do Vyškova, rozhledna Chocholík nad Drnovicemi, Bolkova farma v Olšanech

                               a něco mezi tím

 

Itinerář  :             tam -  rychlík OL hl.n. - Vyškov v  7:07 ( !!! )

                                 zpět - vlak v 18:00, 18:43, 19:50 nebo tak nějak

Skutečnost :      Vyškov - Drnovice / Chocholík, Ježkovice, Ruprechtov / Hospa Ranč, Vysílač Kojál, Jedovnice / bašta,  Křtiny / kostel, Bukovinka / Hospa, Olšany Bolek, Luleč, Vyškov

 

Tentokrát díky předstartovní přípravě probíhá vše bez extempore, prezenčka na nádru a odjezd. Kola visí ve vagoně, my v coupeau. Vyškov nás vítá již kolem osmé, nákup v albertu a snídaně na lavičce u rybníka, začíná to dobře. Teda až na tu zadní brzdu, co nefunguje bo z ní vytekl olej, což má na brždění fatální následky. Ještěže ta přední funguje …

Z VY do Drnovic už to známe s Jirkou, v déčkách odbočujeme na rozhlednu. Stojí si v klidu na kopci a ještě voní novotou. Lezeme nahoru a okukujeme okolí. Trochu opar, ale jinak hezké.

Pak silničkou přes Ježkovice do Ruprechtova, větrný mlýn a chaloupka s doškovou střechou, to už známe, stejně jako sjezdík k hospodě na ranči. Je ještě zavřeno, ale svijanskou jedenáctku nám natočí jedna báseň. Mira přepral i zabahněnou ponožku, ta se suší na konstrukci stolu, ke kterému si sedají další bikeři, tak snad mu tam zůstane … ( nebudu napínat, zůstala tam, konec dobrý  )

Dál valíme k vysílači Kojál, okukujeme stavbu i výšku věže a zdravíme na dálku techniky, kteří zásobují doma naše televize obrázky.

Další zastávka je v Jedovnici, čučka na rybník a oběd v zahrádce na náměstí, moravský vrabec s dvěma druhy knedlíků a kyselé zelí, provázené kvasničákem s plátkem citronu - hodnocení tak dvě mínus ať nežeru.

Po cestě na Křtiny odbočka k Rudickému propadání, zajímavé místo, kde potok mizí ve skalní puklině a z otvoru jde chlad, škoda, že podzemí není zpřístupněné.

Ve Křtinách okukujeme kostel a klauna při dětském dni, pak bočíme vlevo ( tam ) a přes Bukovinu do Bukovinky. Mira automaticky zatáčí do zahrádky a dobře tak činí. Jsme v cyklistické knajpě, zahrádku zdobí monumenty složené z kol a hodně nám tady chutná. Dáváme starobrno ileven a kofolu a takto posílení dojíždíme k odbočce do Olšan. Pohodovou lesní asfaltkou strmě nahoru a pak dloooouhým sjezdem dolů , cesta nás vyvrhla přímo u zahrádky na hrázi rybníka, odoláváme vábení a pokračujeme dále k farmě Bolka Pé. Cesta je značená, cíl nacházíme snadno. Ohromné lány s koňmi, pár koz, parkůr a hlavně ubytovací hangáry a věže, útulná hospa - čekal bych trochu více vkusu …

A je po šesté, tak rychle na vlak. Olaf Ludwig by nám nestačil, za necelou půlhoďku jsme až na nádru a ještě musíme čekat na trejn. Ten fičí přes Přerov, což první průvodčí zaregistroval, doplatek ale po nás nechce. Čekačka v Přerově 30 minut ve společnosti krvežíznivého hmyzu, v Olomouci nejkratší cestou na základu a jeden žejdlík svijanského, druhý s díky odmítáme což servírka velmi těžce nese, budeme se muset v týdnu otočit, to ale taky není problém.

Rozchod. Bylo to fajn.

 

dnc@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one