Zápisník z cest olomouckých bikerů

  
IMG_8304.JPG

Na Kosíř

Sólovka

Nedělní dopoledne je jako stvořené k vyjížďce.

Devátá udeřila - šup na značky. Venku je dnes pěkná kosa, krásné počasí z minulého týdne je pryč - to abych si vzal teplé spodní prádlo …

Dnes nic dlouhýho - do oběda chci být zpět, no a taky bych nerad přimrznul k sedlu. Cestou do kopce k heliportu se pěkně zahřívám a pak to klopím po staré cyklodálnici na Hněvotín. Cesta je v půli přeťatá dálnicí a tak nezbývá, než se kus vrátit a podjet ji pod mostem. Pak se na ni znovu napojuji. Je vidět, že tuhle cestu už nikdo nepoužívá - je zarostlá a zanedbaná. Prodírám se mezi šípkovými trny a bodláčím až do Hněvotína. Dál přes Lutín, Třebčín a Slatinky. Tady odbočuji na polňačku a cesta se začíná pěkně zvedat. Zase něco nového, po chvíli jsem na žluté přímo pod vrcholem Kosíře a odtud je to na vrchol už jen kousek. Cestou potkávám spoustu lidí i jednoho bikera, na vrcholu se ale zdržím jen krátce. Připojuji zápis do vrcholové knihy - tak jako ostatní, i já se těším na novou rozhlednu.

Zpět dolů po adrenalinové cestě na Slatinice, to je masáž. Krátká zastávka u pomníčku letců a pak už jen po asfaltě přes Lutín a Hněvotín domů.

Až na tu zimu paráda

 

dnc@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one