Zápisník z cest olomouckých bikerů

  
... jsem nedojel

Nápověda - nakonec se to podaří, bude to 16.ledna 2011, ale zatím pššššt ...
IMG_7177.JPG
Sobota 24.7.2010

Sólovka

Tak už dva dny žhavím dráty a vymýšlím akci na weekend s noclehem v táboře u Peťky poblíž Oder. Vše je domluveném, jen to počasí je ustahromů proti. Ráno ne že by pršelo - intenzivně chčije. Tak tohle má být jako co ?

Hm, po jedenácté přestalo, azura to zrovna není, ale doma mě to neba. Záhy po obědě – cca kolem třetí - beru kolo a vyrážím k prameni Odry.

Mám vychytralý plán – Velká Bystřice, Přáslavice ( foto z rozhledny, to jsem minule zapomněl koupit ), po staré silnici na Velký Újezd a pak lesem po ZNAČENÉ cestě na Kozlov, odtud k PO ( prameni Odry, jistě, chápeme ). No, plán vypadá hezky.

Podle předem připraveného scénáře tedy vyrážím. Na rozhledně jsem cobydup, začíná ale mrholit. Co už. Po ose Kocourovec – Daskabát – Velký Újezd po suprové cyklostezce mimo silnici přijíždím do VÚ, mrholení zhoustlo do deště, který dále zesílil. No jen houšť a větší kapky. Pláštěnu mám naštěstí s sebou. Kotvím ve VÚ u autobusové zastávky. Kromě kiosku je tu i zastřešená pergolka, kam si jdu smlsnout na kávičce a rybízovém koláči.

Reálie, spojené s obsluhou v kiosku později popisuji bikerské squadře, jistě se sem brzy vrátíme. Kávička a pišingr je teda ve mně, pokračuji ve zvoleném směru. Na náměstí ve VÚ bočím vlevo a stoupám zvoleným směrem ke Kozlovu. Ještě si pochvalujii zvolený bagas, kdy se vyhnu frekventované silnici z Výklek. Svištím si to asfaltkou mezi chatkami a poli, vpravo se pasou koníci a najednou pic – cedule Vojenský prostor, vstup zakázán, tak asi jedu dál ne? Další cedule, další zákaz, tak hrome jsem na cestě značené v mapě nebo ne ? No jsem. Třetí zákaz je opatřen nařízením v průhledné složce, je rozpitý a nečitelný, už mě to ale nebaví. Asi jsem kousek od odpalovacích ramp raket s jadernými hlavicemi nebo co. Zkouším se kousek vrátit a proskenovat další cesty, to už je ale spíše pitomost. Obracím a vracím se. Déšť ustává. V Přáslavicích měním stopu a jedu přes Mrsklesy do VB, domů pak po stejné cestě.

Blbej závěr, ale lepší než sedět doma.
IMG_7178.JPG
IMG_7184.JPG
IMG_7199.JPG
dnc@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one