Zápisník z cest olomouckých bikerů

  
Na bajku s Mirou, sobota 24.4.2010

Počasí slibovalo, že vyjde - výsledek ale nakonec předčil očekávání. Bylo nádherně.

Sraz měl být původně v 9:30 na Polské, později na Mirovo přání posunutý na 10:00. Ten, kdo nestíhal, jsem ale byl nakonec já. Dorazil jsem až v 10:20. Na místě jsme zjistili, že Mirův ráfek u zadního kola už dosloužil, a tak jsme ho v rámci prologu ještě jeli vyměnit.
IMG_6942.JPG
Pak už nezbývalo, než opřít se do pedálů. Projeli jsme kolem Moravy přes Černovír do Hlušovic, tady po nové cyklostezce do Bohuňovic, podjeli jsme silnici na Šternberk a protáhli se Lašťanami. Tady jsme po lesní asfaltce začali stoupat na Těšíkov.
Počasí nám neskutečně přálo, stačila Moira a dres - s tím jsem nepočítal, táhnul jsem s sebou v brašně i mikinu a bundu.
V hlavě zněli BUTY -... i cesta může být cíl ..., ten skutečný jsme si vybrali taky. Měly to být větrné elektrárny na d Šternberkem. V lese před Těšíkovem - prakticky na vrcholu stoupání - jsem dostal nápad vyzkoušet další cestu. Neodbočili jsme tedy vlevo, ale pokračovali rovně. Později se ukázalo, že toto rozhodnutí nebylo z nejlepších. Po chvíli stoupání šla cesta hodně dolů a vpravo a vyplivla nás až dole v Bělkovickém údolí. Tak to se dvakrát nepovedlo. Následoval průjezd údolím a pozvolné stoupání k těšíkovské kyselce. Hmmmm ... :-(

Tady, v hospě Pod dubem ( nebo za bukem ? ) jsme si aspoň vylepšili náladu ionťákem s pěnou a něčím na zub.
Pod dubem.jpg
Nohy nám krásně ztuhly, rozhýbali jsme je až výjezdem lesní cestou na Hraniční Petrovice a po asfaltce na Jívovou. Ke zdejším nutnostem patří návštěva domovské hospy Masné krámy, kávička udělala dobře. Cestou jsme minuli zástupný cíl - větrné elektrárny nad Jívovou, na ty nad Šternberkem už jsme zatím rezignovali.

Po kávičce jsme upravili další plány, sjeli jsme na Magdalenský mlýn a projeli jsme oblíbenou trasu kolem Bystřičky přes Smilov na Hrubou vodu, Hlubočky do Velké Bystřice. Časově jsme byli dobří, jako tečku jsme si proto vybrali zmrzku v cukrárně ve VB. Z cukrárny byla ale nakonec zahrádka se Svijany, to je dost dobrá náhrada. No a pak už domů přes Bystrovany a Bělidla. Tachometr nakonec napočítal cca 70km a ani jsme to nepoznali.

Tak příště zase.

IMG_6954.jpg
dnc@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one